Fotbolls Allsvenska spelprogrammet 1997

A.I.K. är vinnaren av skandia cup 1997
Svenska fotbollsallsvenskan 1997
Halmstads BK är svenska mästare 1997
Söndag 6 april, omgång 1

Ljungskile SK IFK Norrköping 2 1
Malmö FF Västerås SK FK 2 0
Östers IF Örgryte IS
Måndag 7 april, omgång 1

AIK Helsingborgs IF 2 1
IF Elfsborg IFK Göteborg 3 0
Örgryte IS Trelleborgs FF 2 0
Söndag 13 april, omgång 2

Halmstads BK Malmö FF 3 1
Helsingborgs IF Östers IF 2 0
IFK Norrköping Degerfors IF 2 0
Örebro SK FK Ljungskile SK 3 1
Måndag 14 april, omgång 2

Västerås SK FK IF Elfsborg 0 3
IFK Göteborg Örgryte IS 2 0
Trelleborgs FF AIK 0 3
Söndag 20 april, omgång 3

IF Elfsborg Halmstads BK 3 1
Ljungskile SK Helsingborgs IF 0 1
Örebro SK FK IFK Norrköping 3 3
Östers IF Trelleborgs FF 3 3
Måndag 21 april, omgång 3

AIK IFK Göteborg 0 0
Malmö FF Degerfors IF 2 0
Örgryte IS Västerås SK FK 2 1
Torsdag 24 april, omgång 4

Västerås SK FK AIK 2 2
Degerfors IF IF Elfsborg 2 2
Halmstads BK Örgryte IS 3 1
IFK Göteborg Östers IF 3 0
Trelleborgs FF Ljungskile SK 3 1
Helsingborgs IF Örebro SK FK 1 1
IFK Norrköping Malmö FF 2 2
Söndag 4 maj, omgång 5

AIK Halmstads BK 0 2
Ljungskile SK Örgryte IS 3 4
Örebro SK FK Trelleborgs FF 4 1
Östers IF Västerås SK FK 2 0
Måndag 5 maj, omgång 5

IF Elfsborg Malmö FF 1 1
Helsingborgs IF IFK Norrköping 0 0
Örgryte IS Degerfors IF 3 1
Söndag 11 maj, omgång 6

Halmstads BK Östers IF 2 1
Malmö FF Örgryte IS 3 0
IFK Norrköping IF Elfsborg 1 2
Västerås SK FK Ljungskile SK 3 1
Måndag 12 maj, omgång 6

Degerfors IF AIK 2 4
IFK Göteborg Örebro SK FK 5 2
Trelleborgs FF Helsingborgs IF 2 0
Torsdag 15 maj, omgång 1

Degerfors IF Halmstads BK 0 2
Måndag 19 maj, omgång 7

AIK Malmö FF 1 1
Helsingborgs IF IFK Göteborg 2 0
Ljungskile SK Halmstads BK 5 2
Trelleborgs FF IFK Norrköping 0 1
Örebro SK FK Västerås SK FK 5 0
Örgryte IS IF Elfsborg 2 0
Östers IF Degerfors IF 3 2
Söndag 25 maj, omgång 8

Degerfors IF Ljungskile SK 2 1
IFK Göteborg Trelleborgs FF 4 1
Malmö FF Östers IF 1 1
IFK Norrköping Örgryte IS 1 2
Söndag 26 maj, omgång 8

IF Elfsborg AIK 3 1
Halmstads BK Örebro SK FK 3 2
Västerås SK FK Helsingborgs IF 0 1
Söndag 1 juni, omgång 9

Ljungskile SK Malmö FF 1 2
IFK Norrköping IFK Göteborg 1 3
Trelleborgs FF Västerås SK FK 3 5
Örebro SK FK Degerfors IF 1 0
Måndag 2 juni, omgång 9

Helsingborgs IF Halmstads BK 2 1
Örgryte IS AIK 1 0
Östers IF IF Elfsborg 2 4
Onsdag 11 juni, omgång 10

AIK IFK Norrköping 1 0
Degerfors IF Helsingborgs IF 1 1
IF Elfsborg Ljungskile SK 3 0
Halmstads BK Trelleborgs FF 1 2
Malmö FF Örebro SK FK 1 1
Västerås SK FK IFK Göteborg 1 2
Örgryte IS Östers IF 1 1
Söndag 15 juni, omgång 11

Ljungskile SK Örgryte IS 1 1
Trelleborgs FF Degerfors IF 3 1
Örebro SK FK IF Elfsborg 1 0
Östers IF AIK 0 0
Måndag 16 juni, omgång 11

IFK Göteborg Halmstads BK 2 0
Helsingborgs IF Malmö FF 2 1
Västerås SK FK IFK Norrköping 0 0
Söndag 22 juni, omgång 12

Degerfors IF IFK Göteborg 1 3
Måndag 23 juni, omgång 12

AIK Ljungskile SK 6 0
IF Elfsborg Helsingborgs IF 1 3
Malmö FF Trelleborgs FF 5 2
Onsdag 25 juni, omgång 12

Halmstads BK Västerås SK FK 2 1
IFK Norrköping Östers IF 1 0
Örgryte IS Örebro SK FK 0 0
Lördag 28 juni, omgång 13

IFK Göteborg Malmö FF 1 1
Söndag 29 juni, omgång 13

AIK Örebro SK FK 2 0
Måndag 30 juni, omgång 13

Helsingborgs IF Örgryte IS
Trelleborgs FF IF Elfsborg
Västerås SK FK Degerfors IF 1 3
Onsdag 2 juli, omgång 13

Östers IF Ljungskile SK 1 1
Halmstads BK IFK Norrköping 1 0
Torsdag 17 juli, omgång 13

Trelleborgs IF IF Elfsborg 3 2
Söndag 20 juli, omgång 14

Degerfors IF Västerås SK FK 0 0
Måndag 21 juli, omgång 14

IF Elfsborg Trelleborgs FF 3 2
Malmö FF IFK Göteborg 1 1
Örgryte IS Helsingborgs IF 2 2
Onsdag 23 juli, omgång 14

Ljungskile SK Östers IF 3 0
Örebro SK FK AIK 3 2
IFK Norrköping Halmstads BK 0 3
Söndag 27 juli, omgång

Helsingbors IF Örgryte IS 3 1
Onsdag 30 juli, omgång 15

IFK Göteborg Degerfors IF 2 2
Helsingborgs IF IF Elfsborg 1 0
Ljungskile SK AIK 0 3
Trelleborgs FF Malmö FF 2 1
Örebro SK FK Örgryte IS 2 0
Östers IF IFK Norrköping 1 1
Söndag 3 augusti, omgång 16

AIK Östers IF 2 2
Degerfors IF Trelleborgs FF 1 0
IF Elfsborg Örebro SK FK 2 1
Halmstads BK IFK Göteborg 6 0
Malmö FF Helsingborgs IF 4 2
IFK Norrköping Västerås SK FK 4 0
Örgryte IS Ljungskile SK 1 0
Torsdag 6 august, omgång 17

Västerås SK FK Halmstads BK 1 0
Lördag 9 augusti, omgång 17

IFK Göteborg Västerås SK FK 2 0
Trelleborgs FF Halmstads BK 0 1
Helsingborgs IF Degerfors IF 2 2
Örebro SK FK Malmö FF 0 5
Måndag 11 augusti, omgång 17

Ljungskile SK IF Elfsborg 1 1
IFK Norrköping AIK 0 2
Östers IF Örgryte IS 0 2
Lördag 16 augusti, omgång 18

AIK Örgryte IS 1 1
IF Elfsborg Östers IF 4 1
IFK Göteborg IFK Norrköping 4 0
Malmö FF Ljungskile SK 1 1
Västerås SK FK Trelleborgs FF 0 2
Halmstads BK Helsingborgs IF 3 1
Degerfors IF Örebro SK FK 1 2
Lördag 23 augusti, omgång 19

AIK Degerfors IF 1 1
Helsingborgs IF Trelleborgs FF 1 1
Örebro SK FK IFK Göteborg 0 0
Örgryte IS Malmö FF 0 2
Östers IF Halmstads BK 0 1
Måndag 25 augusti, omgång 19

IF Elfsborg IFK Norrköping 0 1
Ljungskile SK Västerås SK FK 2 2
Söndag 31 augusti, omgång 20

Degerfors IF Örgryte IS 0 2
Malmö FF IF Elfsborg 2 0
Västerås SK FK Östers IF 3 0
Måndag 1 september, omgång 20

IFK Göteborg Ljungskile SK 1 0
Halmstads BK AIK 1 0
IFK Norrköping Helsingborgs IF 2 2
Trelleborgs FF Örebro SK FK 1 2
Lördag 13 september, omgång 21

AIK Trelleborgs FF 3 0
Malmö FF Halmstads BK 2 1
Örgryte IS IFK Göteborg 1 3
Östers IF Helsingborgs IF 0 0
Ljungskile SK Örebro SK FK 2 3
Måndag 15 september, omgång 21

Degerfors IF IFK Norrköping 1 1
IF Elfsborg Västerås SK FK 2 0
Söndag 21 september, omgång 22

IFK Göteborg IF Elfsborg 2 2
Helsingborgs IF AIK 0 0
Västerås SK FK Malmö FF 1 2
Örebro SK FK Östers IF 2 0
Måndag 22 september, omgång 22

Halmstads BK Degerfors IF 2 0
IFK Norrköping Ljungskile SK 3 2
Trelleborgs FF Örgryte IS 0 0
Onsdag 24 september, omgång 22

Örebro SK FK Helsingborgs IF 0 0
Lördag 27 september, omgång 23

AIK Västerås SK FK 1 2
Östers IF IFK Göteborg 2 1
Måndag 29 september, omgång 23

Malmö FF IFK Norrköping 2 0
IF Elfsborg Degerfors IF 2 1
Ljungskile SK Trelleborgs FF 1 0
Örgryte IS Halmstads BK 1 1
Söndag 5 oktober, omgång 24

Degerfors IF Malmö FF 3 1
Halmstads BK IF Elfsborg 3 0
Helsingborgs IF Ljungskile SK
Trelleborgs FF Östers IF 0 3
Måndag 6 oktober, omgång 24

IFK Göteborg AIK 3 0
Helsingborgs IF Ljungskile SK 7 0
IFK Norrköping Örebro SK FK 0 1
Västerås SK FK Örgryte IS 0 4
Onsdag 15 oktober, round 25

Östers IF Malmö FF 2 2
Lördag 18 oktober, omgång 25

AIK IF Elfsborg 2 2
Helsingborgs IF Västerås SK FK 1 2
Trelleborgs FF IFK Göteborg 1 0
Måndag 20 oktober, round 26

Ljungskile SK Degerforss IF 2 0
Örebro SK FK Halmstads BK 2 1
Örgryte IS IFK Norrköping 3 2
Söndag 26 oktober, omgång 26

Degerfors IF Östers FF 2 2
IF Elfsborg Örgryte IS 0 1
IFK Göteborg Helsingborgs IF 2 2
Halmstads BK Ljungskile SK 3 0
Malmö FF AIK 0 0
IFK Norrköping Trelleborgs FF 0 0
Västerås SK FK Örebro SK FK 2 2
Print Friendly, PDF & Email

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *